Læs mere om Aabybro Køreskole – tidligere kendt som Kjelds Køreskole, som åbnede i 1970
Hvem er vi
Vi er erfarne og servicemindede
Hos Aabybro Køreskole er service i højsædet – og det har den altid været. Køreskolen blev startet af kørelærer Kjeld for 48 år siden. Vi er i dag en rigtig travl køreskole med en masse elever, men vi har dog stadig plads til nye.
Kørelærere og køreskole med stor fleksibilitet
Hos Kjelds Køreskole vil vi gerne skille os ud fra de andre. Derfor tilbyder vi blandt andet, at du selv kan vælge, hvor du vil aflægge din køreprøve, ligesom vi også forsøger at tilpasse kørelektionerne bedst muligt til din kalender.
Et familieforetagende
På køreskolen er sønnen Torben også beskæftiget. Torben er som sin far Kjeld, ligeledes en dygtig og erfaren kørelærer. Torben har delvist overtaget køreskolen, men i travle perioder hjælper Kjeld stadig til.
Os kan du regne med
Det vigtigste for os er, at vi opretholder vores ry, der i bund og grund går ud på at hver kørelærer yder høj service og god vejledning på passagersædet. Vi har således store krav til os selv, således at din oplevelse med vores kørelærer bliver helt optimal.
Torben Lønskov Jensen

Kjeld Jensen
